sekhem3 1Kilka przykładów linii, które rozwinęły się z SeKHeM

Reiki Seichim (Renegade Reiki)
SekhemTM (Australia)
SeKHeM

Seichim i Sekhem - historia nowożytna

nieskonczonosc21Dostęp do SEICHIM i SeKHeM zawdzięczamy Patrickowi Zeiglerowi, który odegrał podobną rolę, jak Mikao Usui, w przypadku ponownego odkrycia Reiki. Patrick nigdy nie chciał ściśle definiować czym jest ta energia. Pragnął, aby każdy mógł odkryć ją dla siebie i by pozostała otwarta na transformację. Nazwy Seichim i SeKHeM początkowo używane były wymiennie. Z czasem jednak system rozwinął się, głównie dzięki wkładowi zaangażowanych w pracę z tą energią mistrzów. Rozwinęło się kilka linii, które różnią się między sobą sposobami inicjacji i symbolami.

808Jedna z legend o pochodzeniu Seichim (SeKHeM), mówi o tym, iż tym systemem uzdrawiania posługiwano się już w Atlantydzie. Jej mieszkańcy dysponowali rozległą wiedzą nie tylko na temat oddziaływania kształtów, struktury piramid, ale może przede wszystkim na tematy związku ze Stwórcą i jego Energii. Jednym z ich skarbów było Seichim (SeKHeM) - Energia Żywego Światła.

sekhmet 1Seichim i Sekhem w systemie SKHM

Seichim i Sekhem i inne podobne odgałęzienia, mają to samo źródło. To ta sama energia. Kiedy Patric Zeigler rozmawiał o swoim systemie ze swoimi pierwszymi uczniami, ci zapisywali fonetycznie usłyszaną nazwę, każdy na swój sposób. Wiadomo, iż ten sposób uzdrawiania stosowany był już w starożytności, w różnych częściach świata. Np. słowo Sekhem jest typowo egipskie. W dosłownym tłumaczeniu oznacza ono: "Energię Żywego Światła" lub "Energię Płynnego Światła".