aum4bKaruna jest sanskryckim słowem oznaczającym miłosierne działanie. Nauczysz się ośmiu symboli stosowanych przy zabiegach i trzech dodatkowych symboli mistrzowskich. Dostarczą ci one klucze do uzdrawiania karmicznego i na poziomie komórkowym.

Kwalifikacją do tego szkolenia jest uprzednie przejście przez inicjację III stopnia Reiki na poziomie Mistrza Praktykującego. Osoby z tą kwalifikacją mogą otrzymać I i II stopień Karuny w jednym dwudniowym szkoleniu trwającym 2X po ok. 4 godziny.

Szkolenie obejmuje:

DNATen system uzdrawiania i rozwoju wewnętrznego pochodzi od St.Germain'a. Daje kontakt  z Mistrzami Wniebowstąpionymi i energią Mahatma ( złoto-srebrno-fioletowy promień ). Pozwala świadomie łączyć się ze swoją Wyższą Jaźnią i świadomością JAM JEST gdyż inicjacja aktywuje czakry transpersonalne do 12 poziomu.

sekhem3a1 1Energia, w której otrzymujemy upełnomocnienie podczas tego kursu jest oparta na wzorcu symbolu nieskończoności a nie na wzorcu spirali jak w przypadku Reiki czy też Seichim. Dzięki temu można przy jej pomocy uzdrawiać zdarzenia, które miały miejsce w okresach miedzy wcieleniami oraz wcielenia pozaziemskie lub te, które miały miejsce w innych wymiarach, czego nie da się osiągnąć stosując systemy oparte na wzorcu spirali.

W trakcie tego kursu uczestnicy przechodzą przez inicjację w pięć symboli Seichim. Specyfika ich oddziaływania w połączeniu z wizualizacją nawiązującą do ciemnej strony naszej osobowości oraz Medytacją Anioła znacznie przyspiesza rozwój wewnęrzny oraz proces oczyszczania aury.

Uczestnicy uczą się metod stosowania następujących symboli:

Osoby, które uzyskały już podstawowe informacje o metodach uzdrawiania przez przykładanie dłoni podczas kursu pierwszego stopnia Reiki, mogą uzyskać tą inicjację po ok. trzech tygodniach przyswajania sobie energii Reiki. W tym przypadku nie zachodzi potrzeba prowadzenia dwudniowego kursu. W czasie spotkania podawane są podstawowe informacje o Seichim oraz omawiana jest historia tego systemu uzdrawiania.

   W zależności od tego jaki materiał był przerabiany na kursie Reiki I stopnia można omówić:

Reiki IIIa czyli stopień mistrza uzdrowiciela jest pierwszym etapem Shinpiden czyli Nauki Tajemnej, na którym zintensyfikowana zostaje praca nad własnym rozwojem oraz zwiększają się możliwości uzdrawiania innych osób. Inicjacja w Symbol Mistrzowski, czwarty symbol Reiki Tradycyjnego, rozpoczyna oczyszczanie sfery pragnień. Materiał warsztatów obejmuje rozszerzenie II stopnia o dodatkowe techniki pochodzące zarówno ze szkół Reiki Zachodniego jak i Tradycyjnego Reiki Japońskiego i stopniowo przygotowuje kandydata do inicjacji w energię Reiki III stopnia. 

Metody Okuden –  II stopnia

Dla wszystkich początkujących - aby wziąć udział w tym kursie nie musisz mieć żadnej wstępnej wiedzy ani doświadczenia. Poziom pierwszy Reiki jest nazywany Shoden co oznacza, że rozpoczynasz przygodę z Reiki.

Inicjacja pierwszego stopnia jest nazywana transformacją łączącą gdyż ma na celu uświadomienie uczestnikowi kontaktu z oceanem energii życia, w którym jesteśmy zanurzeni. Składa się z czterech dostrojeń, które przeprowadzam w kierunkach czterech stron świata. Metoda ta łączy moc żywiołów z duchową energią w aurze osoby inicjowanej aktywując siłę życiową osoby inicjowanej. W czasie rytuału inicjacji nie wpisuję w aurę symboli Reiki tak jak jest to wykonywane w Reiki Zachodnim, gdyż oryginalnie w Tradycyjnym Reiki Japońskim nie robiono tego. Inicjacja dokonuje się głównie przez wykonywanie przez adepta odpowiednich ćwiczeń, intencję, modlitwę oraz gesty dłoni.
W czasie kursu praktykujemy zabiegi Reiki co daje możliwość doświadczenia przekazu tej energii na sobie. Zapoznasz się z metodami Reiki Tradycyjnego, których uczono w Japonii, ponadto przypomnisz sobie podstawy anatomii, poznasz budowę pola energii życiowych człowieka oraz podstawy psychosomatyki aby lepiej zrozumieć czym jest uzdrawianie.