reiki merging3Reiki jest starożytną techniką uzdrawiania wywodzącą się od mistrzów dalekiego wschodu. Metoda ta polega na przekazywaniu Kosmicznej, Boskiej, Energii Życia (prana, Ki, Chi ) poprzez dłonie, w celu leczenia siebie lub innych. Używanie jej nie wymaga przynależności do żadnego systemu wierzeń, a jako że uzdrawianie jest wspólne im wszystkim, nie wchodzi w konflikt z żadnym z nich. 

Nazwa -  Reiki pochodzi z języka japońskiego i oznacza uniwersalną siłę życia, która przenika wszystko, co istnieje we wszechświecie.

Obecnie również nauka przyjmuje , że wszechświat wypełniony jest falami energetycznymi. Fale te są bardzo istotne dla wszystkich żywych istot, z tobą włącznie . Reiki pozwala odblokować kanały energetyczne, a dzięki temu wzmocnić i odbudować naszą siłę życiową. Kiedy jesteśmy zdrowi energetycznie, zdrowe jest również nasze ciało fizyczne.

Jeszcze do niedawna, aby poznać tajniki stosowania tego systemu, tybetańscy mnisi poświęcić musieli wiele lat na medytacje. Dzisiaj odbywa się to znacznie prościej. Aby zestroić się z falami Energii Życia (w podobny sposób jak zestraja się radio do wybranej częstotliwości), większość z nas wymaga przejścia przez dostrojenie energetyczne dokonywane przez mistrza (nauczyciela). Taka inicjacja gwarantuje, że energia Reiki będzie dostępna dla ciebie już przez resztę twego życia.


Zanim przejdziemy przez dostrojenie Reiki, nie musimy posiadać żadnych nadzwyczajnych zdolności. Jeśli jednak zechcemy, możemy je posiąść i zdobywać kolejne specjalizacje, przechodząc (wg. własnego uznania i we własnym tempie) przez wielostopniowe kursy.

Seans leczniczy trwa około 1-2 godzin. Terapeuta zatrzymuje ręce nad kolejnymi punktami od 3 do 5 minut. Korzyści z zabiegu odnoszą zarówno otrzymujący, jak i ci, którzy ich udzielają. Pacjenci mogą przyjmować każdy inny rodzaj medycznej terapii i jednocześnie stosować Reiki, aby przyspieszyć postępy w leczeniu . Reiki zmniejsza skutki uboczne przyjmowania leków chemicznych, łagodzi bóle różnego pochodzenia, przyspiesza zrastanie się złamanych kości, skraca czas rekonwalescencji po operacjach. Naturalnym skutkiem stosowania Reiki jest również głębokie odprężenie, zredukowanie napięcia mięśniowego, wyrównanie ciśnienia krwi, poprawa działania obiegu krwi i limfy, wzmocnienie systemu immunologicznego ciała, wzrost witalności , uwolnienie się od stresów. Dzięki temu naturalnemu procesowi dochodzi do widocznej poprawy zdrowia, a często, w przypadkach, w których zawodzą tradycyjne metody leczenia, udaje się osiągnąć o wiele bardziej spektakularne efekty uzdrowienia.