Informacje

Wszystkich zainteresowanych prosimy
o kontakt telefoniczny lub mailowy:

Leszek Boratyn
kom. 0 - 501 100 951
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Informacje


   Leszek Boratyn jest Mistrzem Nauczycielem kilku systemów uzdrawiania:
Reiki Tradycyjnego, Seichim, SeKHeM, Szamballa oraz Karuna Ki.

  Leszek Boratyn urodził się w 1961 roku w Warszawie. Jako dziecko cierpiał z powodu choroby reumatycznej i ciężkiej dolegliwości serca. Spędził miesiące w szpitalach, jednak chciał normalnie żyć.

  Jego mama, zaczęła kupować mu książki o różnych niezwykłych rzeczach. Najbardziej zafascynowały go opowieści o joginach. Kiedy dostał książki: "Hatha Yoga dla wszystkich" Michaliny Michalskiej, oraz "Yoga" Dr. Aladar'a Kogler'a, zaczął regularnie i z dużym samozaparciem praktykować Hatha-yogę. Nieco później, ok.16 r.ż. po lekturze książki Wincentego Lutosławskiego na temat Raja Yogi, rozpoczął stosowanie ćwiczeń pranicznych. Każdego ranka, regularnie, poświęcał około trzech kwadransów na ćwiczenia. Ćwiczenia te zaczęły bardzo pozytywnie wpływać na jego zdrowie, a kiedy zagłębiając się w zagadnienia yogi, rozwinął pragnienie podążania za zasadą ahimsy, jeszcze jako nastolatek został ścisłym abstynentem i wegetarianinem.

  Mając 19 lat ożenił się ze swoją młodzieńczą miłością. Z małżeństwa tego pojawia się córeczka, jednak z powodu różńicy zainteresowań i charaktrów, związek po 3 latach się rozpadł.

  Od tej pory, aż do czasu następnego małżeństwa, praktykuje jogiczną zasadę brahmaczarii, czyli życia w celibacie.

  Od początku lat 90-tych zaczyna interesować się głębiej nowymi formami uzdrawiania, oraz podejmuje poważne studia nad sposobami kształtowania osobowości i duchowego rozwoju. Wtedy też uczy się stosowania mantra-medytacji.

  Kilkakrotnie odwiedził Indie. Podróżował po Nepalu i bywał w wielu świętych miejscach, takich jak Puri i Kurukszetra. Kilkanaście lat żył jako mnich. Otrzymał inicjację bramińską będącą uznaniem dla jego dobrych cech i charakteru. Został ekspertem w spełnianiu ceremonii palenia świętego ognia homa ściśle wg. staroindyjskiej tradycji visznuizmu, uznawanym również przez hinduską społeczność.

  W 1995 roku rozpoczął pracę z Reiki. Inicjację mistrzowską otrzymał od australijskiej Mistrzyni Reiki Raeline Brady, którą pierwszy raz spotkał w Indiach. Raeline wprowadziła go też w kilka innych systemów uzdrawiania.

  Propagując współpracę zamiast rywalizacji, oraz stosując zasadę miłosnej wymiany energii, spotka się oraz wymienia wiedzą i doświadczeniami z wieloma mistrzami różnych nurtów Reiki i podobnych systemów uzdrawiania. Nieustannie rozwija się i pogłębia zrozumienie oraz swoją wrażliwość na różnych poziomach. Mając doświadczenie w praktycznym zastosowaniu wielorakich systemów dostrojeń i technik, zawsze dba o to, by były jak najczystsze i nieinwazyjne.

  Od 1998 r. Leszek Boratyn zamieszkuje ze swoją żoną Katarzyną Bujnowicz-Boratyn w Łodzi. Prowadzi regularne seminaria i spotkania grup praktykanckich Reiki i innych systemów uzdrawiania, w kilku miastach w Polsce. Jest również dyplomowanym bioenergoterapeutą i bakałarzem psychologii. W czasie terapii wykorzystuje także mudry, oraz energię kształtów, minerałów i piramid.

  Leszek Boratyn jest docenianym nauczycielem i terapeutą, poświęconym wspieraniu innych osób w ich własnym rozwoju. Zawsze pamieta o indywidualnych potrzebach i możliwościach każdego człowieka. Zamiast prób propagowania, czy narzucania "jedynie słusznej drogi", inspiruje i pomaga każdemu osobiście rozwinąć wrażliwość i intuicję, które są tak potrzebne we własnych wyborach. Aby nasze życie stawało sie coraz piękniejsze, lepsze i bardziej dojrzałe.

Informacje

Info

Poprzednia wersja strony reikimaster.pl Więcej...

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

Site Login