W opisach tych kursów występują dwie nazwy – Seichim i SeKHeM. Obie oznaczają to samo – Świętą Moc. Pierwsza pochodzi z sanskrytu a druga z języka egipskiego. Ponieważ jednak są różne podejścia do inicjowania w SeKHeM dające różne efekty – szkolenia, które przeprowadzam według różnych szkół są inaczej nazwane.
  Energia SeKHeM jest silniejsza od Reiki Tradycyjnego i ma wyższą wibrację. Ponadto energia ta nie jest tak spolaryzowana jak Reiki. Jak to rozumieć?

  Otóż wszystko we wszechświecie z pewnego punktu widzenia jest spolaryzowane – mamy ciepło i zimno, zysk i stratę, szczęście i nieszczęście, spotkanie i rozstanie, stworzenie zniszczenie z utrzymaniem pomiędzy, dobro i zło. Reiki emanujące z rąk uzdrowiciela zawiera wyłącznie łagodny pierwiastek utrzymania a druga strona medalu jest przyswajana przez praktykującego w formie pewnych niedogodności w trakcie dostrajania się do wyższych wibracji. Natomiast SeKHeM będzie nie tylko podtrzymywać to co niezbędne ale i usuwać to co przeszkadza w dojściu do równowagi. Dlatego zabiegi SeKHeM są odbierane jako silniej działające.
  W związku z tym lepiej jest gdy do kursu SeKHeM przystępują osoby, które wcześniej otrzymały inicjację w Reiki – w takim przypadku inicjacja głębiej przenika do wstępnie oczyszczonej aury a energia Reiki łagodzi nastrój SeKHeM w przekazach. Poza tym na II stopniu Seichim oraz na I i II stopniu SeKHeM anielskiego używa się oprócz symboli SeKHeM metod i symboli, które są poznawane na II st. Reiki – dobrze jest zapoznać się wcześniej z tym materiałem.
  Są jednak osoby, które nie czują atrakcji do Reiki a chciałyby pracować z SeKHeM i jest to również możliwe. W takiej sytuacji materiał poznawany zwykle na kursach Reiki jest przerabiany przy okazji szkoleń Seichim. Tryb nauczania jest wtedy indywidualny.
Studenci otrzymują materiały szkoleniowe oraz certyfikaty.
 

Kursy

Info

Poprzednia wersja strony reikimaster.pl Więcej...

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 

Site Login